Audi A5 Sportback to auto, które robi dobre wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i wtedy, gdy już siądziesz za kółkiem. Nie zabrakło tu wysokiej jakości wykonania, a także doskonałej ergonomii. A5 jest po prostu wygodne w obsłudze.

Do tego można standardowo liczyć na nowinki technologiczne. Właściwie standardem stają się w modelach audi deski rozdzielcze oparte na ekranach ciekłokrystalicznych. W ten sposób zastępuje się analogowe zegary ekranem.

Patrząc na szybki rozwój technologii aż dziw, że producenci sięgnęli po ekrany dopiero teraz. Audi jednak jest jednym z liderów, jeśli chodzi o ich wykorzystanie i robi to znakomicie. W modelu Audi A5 Sportback możesz zmieniać sposób wyświetlania zegarów, tak by najlepiej odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

Jeden kierowca woli obserwować prędkość i ilość obrotów, inny skupia się na spalaniu. Kilka opcji do wyboru sprawia, że nie jesteś skazany na jeden układ deski rozdzielczej. W kwestii technologii warto zwrócić uwagę również na inteligentny tempomat.

Kierowca może liczyć nie tylko na utrzymywanie stałej prędkości, ale również na to, że automat zmniejszy nieco prędkość na zakrętach lub na skrzyżowaniach. Wiele dobrego można też powiedzieć o asystencie jazdy w korku. Audi A5 Sportback będzie śledziło ruchy poprzedzającego samochodu.

Poradzi sobie nie tylko z jazdą na wprost, ale również z omijaniem przeszkód. Miłośników nowości ucieszy też fakt, że nowe Audi korzystają z „Internetu rzeczy”. Samochody komunikują się między sobą w razie wypadku lub automatycznie aktualizują mapy o informacje o nowych napotkanych znakach.