Audi A7 to pod wieloma względami po prostu kolejne dobre audi. Możesz się po nim spodziewać wszystkich zalet, które znasz z poprzednich modeli. Samochód doskonale się prezentuje. Linia łączy elegancję ze sportowym zacięciem. Kolejny raz mamy do czynienia z klasą na kółkach. Nie zabrakło typowego dla Audi „grilla” oraz nowoczesnych lamp LED. Wyróżniają się natomiast lampy tylne.

Projektanci tym razem postanowili przełamać schemat znany z pozostałych modeli. A7 3.0 TDI Competition to ostra linia świateł i łagodny łuk klapy bagażnika. Charakterystyczne są również prostokątne wydechy. Wiele dobrego można powiedzieć również o wnętrzu. Znajdziesz tutaj perfekcyjne wykończenia i wygodne fotele. Tapicerka jest skórzana i bardzo miła w dotyku.

Zegary są dobrze czytelne. Samochód też bardzo wygodnie się prowadzi, bo kierowca dostaje do dyspozycji zdecydowanie wystarczającą ilość miejsca. A co z parametrami jazdy? Skrzynia biegów pracuje dokładnie tak jak powinna i sprawnie pozwala osiągnąć 100 km/h w ciągu zaledwie 5 sekund. Ten model Audi ma napęd quattro, więc przełożenie mocy na obie osie jest dobrze wyczuwalne. Producent ograniczył prędkość maksymalną do 250 km/h, natomiast liczba koni mechanicznych (326) pozwala na bardzo dynamiczną jazdę. Nie da się ukryć, że Audi A7 to nie samochód na każdą kieszeń. Jednak wymagający nabywca z pewnością nie uzna, że źle wydał ponad 350 000 zł.

Samochód dostarcza wszystko, co powinno zapewniać dobre Audi w tej cenie. A do tego producent zaskakuje ciekawą, nietypową paletą barw w ramach opcji dodatkowych.