Audi A4 zdążyło sobie zaskarbić szacunek świata motoryzacji poprzednimi modelami. Nowa wersja również ma wiele ciekawego do zaoferowania. Zaczynając od wyglądu, nie sposób nie zauważyć, że… niewiele się zmieniło. Audi nie postawiło na rewolucję w designie i bardzo dobrze. Model jest dobrze rozpoznawany i prezentuje się bardzo elegancko. Szkoda było rezygnować z tej szykownej linii z nutką sportowego zacięcia.

Jeżeli przyjrzymy się dokładniej, zauważymy, że projektanci Audi postanowili podkreślić w nowym modelu właśnie to, co sportowe. Większej agresji nabrały lampy, które teraz bazują na technologii LED i mają ostrzejszą linię. Również tylne lampy stały się większe. Nieco przerobiono też kratkę na przedzie oraz zderzak. Co do wnętrza, nie trzeba chyba pisać o jakości materiałów i doskonałym spasowaniu elementów. Audi słynie z wysokiej jakości wykończenia i tego samego można się spodziewać również po najnowszym modelu.

Jednak na tym zdecydowanie nie możemy poprzestać w opisie wnętrza. Bo to właśnie z perspektywy kierowcy zauważymy, że w Audi A4 dokonała się rewolucja. Producent postanowił pełnymi garściami czerpać ze zdobyczy nowych technologii. Na co może liczyć osoba, która zasiądzie za kierownicą? Przede wszystkim na bardzo praktyczny i świetnie prezentujący się kokpit. Skojarzenie z samolotami wcale nie jest przesadzone – takie porównanie przychodzi do głowy wielu recenzentom. Nic dziwnego.

Audi daje do dyspozycji elektroniczną deskę rozdzielcza, na której można zmieniać sposób wyświetlania zegarów i parametrów jazdy, a nawet włączyć mapę. Niemal jak w grach komputerowych.