Opel Astra to marka, która bardzo dobrze sprzedaje się w naszym kraju. Polacy lubią niemieckie auta, a Astra cieszy się szczególnym powodzeniem. Duży wpływ na dobry wynik ma ilość dostępnych konfiguracji.

Można dostać nową Astrę nawet z silnikiem o mocy 200 KM, ale najpopularniejszy i dużo tańszy model ma do zaoferowania 125 koni. W obu wersjach będziesz kontrolować pracę silnika za pomocą sześciobiegowej skrzyni manualnej. Opel Astra 1.

4 Turbo jest w stanie osiągnąć 205 km/h a do setki rozpędza się w nieco ponad 9 s. Zgodnie z danymi producenta, samochód powinien zadowolić 5,5 litrami benzyny na 100 kilometrach. Najprościej można podsumować Astrę w ten sposób: to dobry samochód dla kierowcy o średnich wymaganiach.

Nie jest to auto sportowe – przynajmniej w wersji 125-konnej. Możesz jednak spokojnie sięgnąć po nią, gdy chcesz wygodnie jeździć po mieście. Nie ma się co oszukiwać – nie jest to samochód, który zrobi duże wrażenie dynamiką jazdy czy ciekawymi rozwiązaniami stylistycznymi.

To wybór dla osób, które szukają solidnego samochodu do jazdy codziennej. Jeżeli chcesz dojeżdżać do pracy, wyjechać z rodziną na wakacje lub często odwiedzasz znajomych w innych miastach, możesz spokojnie postawić na Astrę. Sprawdzi się bardzo dobrze.

Samochód dobrze się prowadzi. Astra nie wyróżnia się stylistycznie, ale trzeba jej oddać, że prezentuje się dość elegancko.