Seat Ibiza III to auto, które wciąż jest chętnie kupowane na rynku wtórnym. Wprawdzie w sprzedaży znajdziesz wiele wersji 9-10 letnich, ale to nie znaczy, że warto postawić na Ibizie krzyżyk. Samochód nie ma najnowszej linii, ale wciąż prezentuje się przyzwoicie. Ibiza III powstawała już pod skrzydłami Volkswagena i trzeba przyznać, że możemy tu liczyć na niemiecką jakość wykonania. Gdy Ibiza III była nowa, jej wygląd robił wrażenie sportową linią. Dziś jesteśmy przyzwyczajeni do wielu bardziej agresywnych designów, ale wspomniana sportowość sprawia, że samochód nadal dobrze prezentuje się na drodze pośród nowszych modeli. Co ważne, samochód jest dostępny w wielu wersjach napędowych.

Coś dla siebie znajdą nawet miłośnicy szybkiej jazdy. Co powiesz na to, by Twój Seat osiągał 230 km/h, a rozpędzał się do setki w 7,3 s.? Najmocniejszy model ma 180 KM. Warto dodać, że silniki Seata Ibizy są dość żywotne. Nawet używane auto nie powinno sprawiać większych problemów. Jeżeli pojawiają się kłopoty, najczęściej dotyczą zbyt dużego zużycia oleju. Dotyczy to mocniejszych wersji.

Niestety znacznie gorzej jest w przypadku silników benzynowych 1.2. Seat Ibiza o mocy 54-70 KM nie zachwyci osiągami, a używana wersja może sprawiać duże problemy. Dlatego bardziej opłaca się nieco dołożyć i kupić minimum wersję 1.4, która jest w stanie wygenerować nawet 101 KM. W tej wersji samochód nadaje się do wygodnej jazdy, a do tego nie pożera zbyt wiele paliwa. Jest więc dobrym wyborem również dla miłośników ekonomicznej jazdy.