Skoda Octavia 1.0 TSI to dość specyficzne połączenie silnika o średniej mocy z autem o dość dużych rozmiarach. Nie przeszkadza to jednak w osiąganiu zaskakujących efektów i poprawnym działaniu.

Niespodzianka polega na tym, że w praktyce samochód radzi sobie znakomicie, a litrowy silnik o mocy 115 KM z trzema cylindrami w pełni wystarcza. Prędkość maksymalna auta wynosi 202 km/h, a do setki możesz rozpędzić się w niemal 10 sekund. Taka specyfikacja sprawia, że Octavia dobrze radzi sobie w mieście czy podczas rodzinnych wypraw na wakacje.

Będzie idealnym rozwiązaniem dla początkujących lub niedoświadczonych kierowców. Auto nie ma takiej agresywnej mocy, która pozwalałaby na szybkie wyprzedzenie sznura samochodów czy ostry start, gdy zapali się zielone światło. Dla każdego „normalnego” użytkownika będzie jednak zdecydowanie praktycznym wyborem.

Miłośników jazdy na autostradzie zadowoli możliwość wrzucenia szóstego biegu. Warto dodać, że skrzynia radzi sobie bardzo dobrze. Nie ma problemu z przełączeniem na pożądany bieg – pozycje gałki zmienisz gładko, bez niepotrzebnego oporu.

Istnieje też możliwość kupienia tej Octavii w wersji ze skrzynią automatyczną. Miłym zaskoczeniem dla użytkownika, który szuka praktycznego auta do jazdy codziennej, będzie też ilość paliwa spalanego na 100 km. Skota Octavia 1.

0 TSI zadowoli się 4,7 litrami. Oczywiście wartość ta może być nieco większa w warunkach jazdy miejskiej.