Skoda Octavia RS230 2.0 TSI to najmocniejsze auto, które jak do tej pory wypuścił czeski producent. Stylistyka auta nie wyróżnia go wśród innych modeli. Jest to po prostu kolejna Skoda, która może się podobać, jeśli ktoś nie lubi designerskich fajerwerków. Miłośników mocnej stylistyki może jednak zniechęcić dość nudną linią. Jedynym akcentem, który sprawia, że RS230 wygląda wyraźnie inaczej od swoich czeskich sióstr, są 19 calowe alufelgi. Ewentualnie uwagę może zwrócić też spojler na klapie bagażnika.

O wiele bardziej sportowo prezentuje się wnętrze auta. Dodajmy, że fotele są również bardzo wygodne. Znakomicie podpierają plecy i utrzymują sylwetkę na zakrętach. Skoda RS230 oferuje również sporo miejsca – zarówno dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów. Także tych z tyłu. Jeżeli rozpatrujesz zakup tego modelu dla rodziny, z pewnością zadowoli Cię ilość miejsca w bagażniku. Właściciel może liczyć aż na 590 litrów.

Skoda ma napęd na przednie koła, a silnik osiąga moc 230 KM. Auto dostępne jest w wersji z automatyczną skrzynią biegów, która zapewnia płynne przełożenia. Skoda pozwala na dynamiczną jazdę – na pewno nie będziesz mieć problemu z przyspieszeniem w trakcie wyprzedzania. Co najmniej zadowalające jest też niecałe 7 sekund do setki. Spalanie przy takim silniku jest dość wysokie, bo przekracza 9 litrów na setkę. Na trasie poza miastem może spaść do 8 litrów. Minusem Skody są natomiast sztucznie generowane dźwięki, które mają sprawiać, że pomruk silnika zrobi większe wrażenie.

Niestety Skoda wpisała się w ten dziwny trend panujący ostatnio wśród producentów.