Volkswagen Up! to niewielkie auto, które jednak komfortem użytkowania dorównuje samochodom klasy B. Mimo niewielkich rozmiarów samochodem jeździ się bardzo wygodnie. Wszystko dzięki temu, że producentowi udało się wygospodarować dużą ilość miejsca – zwłaszcza dla kierowcy. W małym Upie można się wygodnie rozsiąść i swobodnie prowadzić pojazd nawet na dalszej trasie.

Dużą bolączką niewielkich modeli jest to, że często nie nadają się na dłuższe wyprawy. Każdy, kto przejechał z Poznania do Warszawy w klasycznym Siecento lub Tico wie, o czym mowa. Dojechać na miejsce można (o ile nie przegrzejemy silnika na autostradzie), ale z pewnością nie będziemy się czuć dobrze, gdy wreszcie wysiądziemy z auta. Maluchy są przeznaczone przede wszystkim do jazdy miejskiej.

Dobrze odnajdują się na zatłoczonych ulicach. Bez problemu zmienisz pas nawet, gdy ruch jest spory. Łatwiej znajdziesz miejsce do zaparkowania i nie spalisz zbyt wiele w trakcie paliwożernej jazdy po mieście. Małe auta idealnie nadają się do tego, by wyskoczyć na zakupy albo podjechać do pracy.

A co robić, jeśli jednak od czasu do czasu musisz pojechać w dalszą trasę? Volkswagen Up! może być dobrą odpowiedzią na to pytanie. Model sprawdza się całkiem dobrze również podczas dalekich wypraw. Ma wszystkie zalety małego auta, ale jednocześnie świetnie radzi sobie na długich trasach. Oprócz dużej ilości miejsca, na komfort jazdy wpływa również jakość amortyzacji.

Niestety minusem tego modelu jest cena w salonach. To również cecha, którą Up! dzieli z większymi modelami.